fbpx
МНР. Фото: Ангел Ангеловски
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: Кремљ

Песков: Не сме запознаени со обвиненијата на САД против Руси

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави денеска дека се уште не е запознаен со обвиненијата кои САД ги покренаа против руските државјани за нивна вмешаност во американските избори. Американското федерално ...

Кремљ: Русија е подготвена да посредува во преговори меѓу Северна Кореја и САД

Кремљ соопшти денеска дека Русија е подготвена да ја изврши улогата на посредник меѓу Северна Кореја и САД во разговорите чија цел би била намалување на тензиите, доколку двете страни ...

Page 3 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER