fbpx

Tag: лидер

20 членки на НАТО досега изразија поддршка за Руте за нов генерален секретар на НАТО

САД, Велика Британија, Франција и Германија денеска го поддржаа холандскиот премиер во заминување Марк Руте да го наследи Јенс Столтенберг како следен генерален секретар на НАТО, ставајќи го во силна ...

Централно собрание на АА: Иницијатива за разрешување на Арбен Таравари од лидерската позиција

На денешното централно собрание на Алијанса за Албанците, што се одржа во Скопје, е донесена иницијатива за разрешување на Арбен Таравари од лидер на партијата , изјави на прес-конференција по ...

Шпанија лани го собори рекордот за трансплантација на органи

 Минатата година во Шпанија беа извршени повеќе трансплантации на органи отколку кога било досега, објави Министерството за здравство на таа држава. Според извештаите, извршена е вкупно 5.851 таква процедура, што ...

Дали, кој и колку милиони евра трошел за напад врз државните интереси?

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Дали или колку милиони добиле Момироски од ТВ Алфа и другите медиуми поврзани со најновиот прекуграничен скандал што го откри порталот Нецензурирано (necenzurirano.si) од Словенија? Кога некој ...

Е, Христијане, Христијане!

Е, мој Христијане Мицковски... Пишува: Александар Цезар Коневски Името Христијан е дојдено од името Христос , неговото значење е помазаник или спасител. Тоа значи човек кој е спремен на својот ...

Бесплатен совет до делегатите на Конгресот на ВМРО-ДПМНЕ

Досегашната партиска врхушка на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Никола Груевски потроши илјадници евра народни пари и пари од „партиската членарина“ по разни белосветски лобисти и советници кои за големи пари требаше, ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER