fbpx
Фото Фејзбук
Фото: МИА
Фото МИА

Tag: Левица

Апсењата мора да престанат!

ЦИВИЛ - Центар за слобода, најостро го осудува приведувањето на членот на Президиумот на Левица, д-р Здравко Савески. Утрово, по информативниот  разговор во Полициската станица „Пролет“ (Кисела Вода),  Савески е ...

Ако не се смени власта ќе умре и надежта

Здравко Савески од Левица, партија во формирање, на дебатата „Плурализам и политичка криза“, организирана од ЦИВИЛ – Центар за слобода, на 2 февруари, изјави дека Договорот од Пржино нуди само минимум ...

Page 10 of 10 1 9 10

CIVIL MEDIA NEWSLETTER