fbpx
Фото: МИА
Фатмир Битиќи
Илустрација: „Одмазда на дрвото“ - Мирослав Стојановиќ-Шуки

Tag: Македонци

Добро утро со Орданоски

За гранката на која заедно седиме

пишува: Сашо Орданоски Интелектуалец се станува со три факултети: на дедо ти, на татко ти и твојот. Знам дека ова е една политички некоректна, мачо-досетка (бидејќи и бабите и мајките ...

Најчевска: Да ја запреме лавината, пред сите да нѐ однесе!

Мега интервју за ЦИВИЛ Медиа, со професорката д-р Мирјана Најчевска, за причините и решенијата за продлабочената политичка и институционална криза во Македонија. Според професорката Најчевска, заокружување на конститутивната собраниска седница ...

Page 3 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER