fbpx
Фото: Б. Јордановска, ЦИВИЛ
Стојан Андов
Фото: МИА
Фото: МИА

Tag: македонски рашисти

Веќе 24 месеци трае 72 часовната руска „специјална операција“ во Украина

ДРАГАН МИШЕВ Денес се навршуваат полни 24 месеци откако започна неиспровоцираната целосна руска воена агресија врз Украина, која започна во раните утрински часови на денешен ден пред две години. Овој ...

Новогодишна желба на македонските рашисти е вагнеровци да им шетаат по дома

Новогодишна желба на македонските рашисти е по дома да им шетаат вагнеровци. Извесен Инквизатор на интернет платформата Х објави фотомонтирана фотографија од руската платеничката група Вагнер на која на руски ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER