fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: Мицковски

Планот „Б“ на ВМРО-ДПМНЕ: Хибернација на нашите европски соништа

ЉУБОМИР КОСТОВСКИ ЦИВИЛ МЕДИА Во редовите на симпатизерите на опозицијата, чии претставници влегоа во неделата во техничката влада на РСМ, како дел од подготовките на парламентарните избори, владее своевидна „шампањизација“. ...

Мицковски – свената булка крај шините

ЏАБИР ДЕРАЛА Мицковски е како свената булка крај шините. Неговото деструктивно однесување во политиката, бескрајниот лелек, ирационалното инаетење и контрирање го оставаат сам, како цвеќенцето кое, кутрото, го употребив како ...

Каевски: ВМРО-ДПМНЕ има големи внатрепартиски проблеми, Груевски ќе биде уапсен во истиот момент кога ќе стапне во земјава

Портпаролот на СДСМ и пратеник во Собранието, Дарко Каевски денеска изјави дека ВМРО-ДПМНЕ се соочува со големи внатрепартиски проблеми и додаде дека СДСМ нема намера да се меша во внатрешните ...

СДСМ: Сите услови на Мицкоски се исполнети, одговорноста сега е кај него, глас за ЕУ или изолација

Сите министри во Влада од редовите на ДУИ, поднесоа оставки до премиерот Димитар Ковачевски, кои ќе се ефектуираат веднаш откакако пратениците на ДПМНЕ ќе гласаат за усвојување на уставните измени. ...

Љубиша Николовски

На Американците да им кажеш fuck off од чиста суета, треба да си глуп или некој од надвор дебело да те спонзорира

Американската дипломатија од секогаш била моќна, затоа што зад зборовите стоеле други моќни алатки кои ги поткрепувале дипломатски срочените фрази. Оттаму и дипломатскиот вокабулар што го употребуваат официјалните претставници на ...

Тимчо Муцунски, ВМРО-ДПМНЕ

Костовски: Дали Муцунски е закана за кариерата на Мицкоски или нов лидер на партијата?

Факт е дека судството има катастрофална доверба кај граѓаните, изјави пратеникот на СДСМ, Мартин Костовски во гостувањето во Канал 5. Зборувајќи за непотизмот во оваа сфера, тој кажа дека судиите ...

Мицкоски е неуспешен ученик на Груевски и заложник на Апасиев, велат од СДСМ

-Христијан Мицкоски исплашен за својата фотелја, продолжува да пласира едни исти лаги во кои веќе не верува ни членството на неговата партија. -Дејствувајќи против интересите на граѓаните и државата, мешајќи ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER