fbpx
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)
Фото: МИА
Фото: Скриншот од видео на Би-би-си

Tag: мораториум

Еколозите бараат целосен мораториум на инфраструктурни зафати на охридското крајбрежје

Активистите на Еколошко здружение на граѓани „Фронт 21/42“ по повод Денот на Охридското Езеро 21 јуни денеска до пратениците во Собранието повторно испратија отворено писмо во кое се бара доследна ...

Советот на Центар утре ќе гласа за продолжување на мораториумот за 31 ДУП

Советот на општина Центар утре ќе одлучува и гласа за одлуката за запирање на спроведувањето на 31 детален урбанистички план. Одлуката ја предлага градоначалникот Саша Богдановиќ. Општина Центар информира дека со оваа ...

„Скакулците“ кои ни ги изедоа парите, градот и дел од душата

За франкенштајнскиот проект „Скопје 2014“ до денес се потрошени, неверојатни, 628.000.000 евра, што претставува околу 40% од средствата предвидени за капитални инвестиции, од буџетите на Реублика Македонија од 2010 до ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER