fbpx
Gaza war (Image by hosny salah from Pixabay)
Фото: Влада на РСМ
The Pentagon

Tag: НОВ

Нов земјотрес во Турција од 5,2 степена

Земјотрес со интензитет од 5,2 степена денеска ја погоди провинцијата Ниџде во централна Анадолија, соопшти Центарот за следење на земјотресот Кандили. Епицентарот на земјотресот се наоѓал во областа Бор, околу ...

Нов земјотрес во Турција, тлото не мирува

Земјотрес со интензитет од 4,5 степени според Рихтеровата скала денеска попладне го погоди источниот дел на Турција, соопшти Европскиот медитерански сеизмолошки центар (ЕМСЦ). Како што објави ЕМСЦ на својата веб-страница, ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER