fbpx
Фото/ Wikimedia commons
Вештачка интелигенција (фото извор: Wikimedia Commons)

Tag: одложено рочиште

Јанкуловска не дојде во суд – „Титаник“ одложен за 3 јули

Поради неприсуство на обвинетата Гордана Јанкуловска заради влошена здравствена состојба односно ризична бременост, рочиштето за предметот на СЈО „Титаник“ денеска се одложи за 3 јули. Како што информираше адвокатката на ...

„ТНТ“ одложен за 4 мај

Во Кривичниот суд во Скопје предмалку почна и веднаш се прекина новото рочиште од предметот на СЈО „ТНТ“. Причина за новото одложување на расправата, според судијата Огнен Ставрев, е што се ...

Повторно одложено судското рочиште за „Триста“

Во Кривичниот суд денеска повторно беше одложено рочиштето за предметот на СЈО „Триста“, во кој обвинет е поранешниот помошник-министер за внатрешни работи Ѓоко Поповски за злоупотреба на службена должност во ...

Разговорот меѓу Мијалков и Јанкулоска – доказ во „Сопот“

Специјалното јавно обвинителство на Судот му предаде Це-де со снимен телефонски разговор меѓу Сашо Мијалков, поранешен директор на Управата за безбедност и контраразузнавање и Гордана Јанкуловска, ексминистерка за внатрешни работи. ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER