fbpx
Вештачка интелигенција (фото извор: Wikimedia Commons)
Анџела Агелер
Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Tag: отпадно железо

Отпадно железо го загуши Скопје

Загрижен граѓански новинар кој сака да остане анонимен до редакцијата на ЦИВИЛ Медиа испрати фотографии од огромен чад кој синоќа бил забележан во близина на фабриката „Макстил“. Според Територијалната противпожарна ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER