fbpx
Матуранти, Прилеп, мај 2024 (фото извор: скриншот од снимка со телефон)
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: Јовановиќ

Јовановиќ: Граѓаните се свесни дека Русија е дехуманизирачка, авторитарна и тиранска земја, затоа се про-ЕУ и про-НАТО

„Мислам дека нашите граѓани се свесни дека Русија е дехуманизирачка, авторитарна и тиранска земја. Јас сум во тоа длабоко убеден дека граѓаните се про-ЕУ и про-НАТО“ рече аналитичарот Ненад Јовановиќ ...

Јовановиќ: Со ребалансот на Буџетот, порачавме дека ќе кратиме на „чоколадо” а ќе трошиме за „леб”!

  „Со оглед на многуте дезинформации кои се пласираат деновиве на темата, морам уште еднаш да го искоментирам јавниот долг“, пишува професорот Бранимир Јовановиќ, експерт во Министерството за финансии. „Откако ние ...

Кулминација на незадоволството и гневот на граѓаните од клептократско-тоталитарната власт!

„Шарената револуција постигна многу, затоа што ја покажа вистинската слика на ‘Шарена Македонија’, односно, на нејзините граѓани кои без разлика на нивната политичка, етничка, религиозна и родова припадност се одважија ...

Весниците во МПМ без плата за вработените!

Во знак на револт поради сé уште неисплатената плата за декември, вработените во издавачката компанија „Медиа принт Македонија“, од трите дневни весници, „Утрински весник“, „Дневник“ и „Вест“, денеска излегоа пред објектот, ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER