fbpx
Фото: МИА
Алексеј Навални. Фото: Скриншот
Проф. д-р Ратко Дуев, декан на Филозовски факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, Скопје (фото А. Мехмети/ЦИВИЛ)

Tag: Пакистан

Силен земјотрес го погоди Авганистан, жртви и во соседен Пакистан

Најмалку две лица загинаа во земјотрес со интензитет од 6,5 степени според Рихтерова скала што вечерва го погоди северен Авганистан, соопшти Европско-медитеранскиот сеизмолошки центар (EMSC). Во соопштението се наведува дека ...

Фото: МИА

Исламисти нападнаа полициска станица во пакистанскиот град Карачи, загинаа најмалку две лица

Исламисти денеска нападнаа полициска станица во јужниот пакистански град Карачи, при што загинаа најмалку две лица, јави ДПА, повикувајќи се на официјални претставници. За време на нападот имало пукање и ...

Политичар се самоуби бидејќи немал поддршка од синовите

Независниот кандидат на парламентарните избори во Пакистан, Мохамад Ахмед Мугал се самоуби бидејќи неговите синови не ја поддржувале неговата политика, соопшти денеска полицијата. Мугал беше кандидат за пратеник и на ...

Пакистанските медиуми не смеат да промовираат Ден на вљубените

Пакистанското регулаторно тело за електронски медиуми ги предупреди радијата и телевизиите да не следат никакви случувања поврзани со Денот на вљубените.  Забраната првпат беше воведена минатата година  откако Високиот суд ...

Page 2 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER