fbpx
Руски ракетен напад врз Одеса. Фото: Укринформ
Фото: МИА архива
Фото: МИА архива
Палестина - Фото МИА
Фото: МИА / Архива
Фото: Медиа Претседател за сите
Фото: Принтскрин
Фото: Трн.мк

Tag: плурализам

(Видео) Партиите единствени во барањата за итни реформи

Највисоките претставници на над дваесет политички партии беа дел од четвртата јавна дискусија на тема „Плурализмот и политичката криза“ во организација на ЦИВИЛ – Центар за слобода. На јавната дискусија покрај политичките партии, присуствуваа ...

Јовановска: Во криза сме поради ВМРО-ДПМНЕ

Билјана Јовановска од Партијата за економски промени 21 (ПЕП 21) потсети дека опозициските партии биле индиректно вклучени во Пржинскиот договор, а политичката криза ја создаде ВМРО-ДПМНЕ. Исто така, Јовановска како ...

Арнаудов: Најтешко е без татковина!

„Ситуацијата е полоша отколку што изгледа. Единствено зошто не стана посериозна е поради Албанците и нивните партии кои покажаа висока државотворност, за која најискрено им благодарам. Тешко е без мајка, ...

Алити: Избори на кои некој се натпреварува сам со себе, не се избори

Фатон Алити, претседателот на Партијата за демократски просперитет (ПДП) го поддржа бојкотот на опозицијата велејќи дека тој е разбирлив поради скандалозната аболиција која ја донесе претседателот Иванов. Тој зборуваше за ...

Голем медиумски одѕив за јавната дискусија на ЦИВИЛ “Плурализмот и политичката криза”

Јавната дискусија “Плурализмот и политичката криза”, која се одржа по четврти пат, ЦИВИЛ – Центар за слобода, предизвика голем одѕив кај медиумите во државата. Телевизиите 24 Вести, Телма, ТВ 21,  во ...

Лидерите на 30 политички партии ќе дискутираат за изборите и кризата

Околу 30 политички партии најавија учество на нивните највисоки претставници на денешната јавна дискусија „Плурализмот и политичката криза“ во организација на ЦИВИЛ. Јавната дискусија ќе се одржи денеска, 10 мај, ...

Page 1 of 5 1 2 5

CIVIL MEDIA NEWSLETTER