fbpx
Илустрација подготвена со AI gencraft
Фото: Скриншот
Судењето на германскиот државјанин Рико Кригер, кој беше осуден на смрт во Белорусија. Фото: Редит
Фото: Скриншот

Tag: поткуп

Кривична пријава против двајца полициски службеници поради примање поткуп

Двајца полициски службеници од Велес побарале поткуп од едно лице за да не го казнат поради сообраќаен прекршок. - Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до надлежното ...

Професионален војник под истрага за примање поткуп

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 23-годишна жена од Волково, бидејќи постои основано сомнение дека сторила кривично дело – Примање поткуп од член 357 став ...

ОЈО Скопје: Раководител во АД Водостопанство осомничен за примање поткуп

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривично дело „примање поткуп“, пренесува МИА. Осомничениот ...

Кривична пријава за двајца полициски службеници од ГП Ќафасан за примање поткуп

Поднесена кривична пријава против двајца полициски службеници од ГП Ќафасан за „примање поткуп“ и „несовесно работење во службата“ Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди до Специјализираното одделение ...

„Политико“: Обвинение против Трамп денеска или в среда

Претставниците на органите за спроведување на законот се состанаа на Менхетен за да разговараат за обвинението против поранешниот американски претседател Доналд Трамп, кое би можело да биде поднесено вечерва или ...

Заев: Конечно ја докажав мојата невиност и дочекав правда

Среќен сум што добив ослободителна пресуда и што конечно ја докажав мојата невиност и дочекав правда, изјави премиерот Зоран Заев денеска по објавувањето на ослободителната пресуда за предметот „Поткуп“. Тој ...

Заев ослободен од обвинението за „Поткуп“

Судијата Дарко Тодоровски од Кривичниот суд во Скопје предмалку го ослободи од одговорноста премиерот Зоран Заев, кој беше обвинет во случајот „Поткуп“. Во читањето на пресудата судијата Тодоровски наведе дека јавниот ...

Заев ќе ја слушне пресудата за „Поткуп“

Пресудата за предметот „Поткуп“ во кој е обвинет премиерот Зоран Заев ќе биде објавена денеска во Кривичниот суд. На минатото рочиште обвинителката Валентина Бислимовска побара измена на правната квалификација на ...

Обвинителката побара преквалификација на „Поткуп“ и помала казна за Заев

Обвинителката Валентина Бислимовска денеска во Кривичниот суд во завршните зборови за предметот „Поткуп“ побара измена на правната квалификација на обвинителниот акт и наместо за примање поткуп, обвинетиот Зоран Заев да биде ...

Page 1 of 7 1 2 7

CIVIL MEDIA NEWSLETTER