fbpx
Гордана Јанкулоска, 2007 (фото извор: Wikimedia Commons)
Ерван Фуере (фото: Б. Јордановска/ЦИВИЛ, мај, 2016)
Фото: МИА
Фото: МИА

Tag: Пригожин

Фото: Скриншот Ал Џазира

Истрагата потврди дека Пригожин е меѓу жртвите во авионската несреќа во Русија

Шефот на паравоената група Вагнер, Евгениј Пригожин е меѓу жртвите во авионската несреќа во Русија, потврди денеска генетското вештачење спроведено од руските истражни органи, пренесува МИА. На крајот од „генетското ...

Фото: МИА

Пронајден е вториот дел од авионот „Ембраер“ во кој загина Пригожин

Пронајден е вториот дел од авионот „Ембраер“ во кој завчера вечер загина лидерот на групата „Вагнер“, Евгениј Пригожин, пренесува МИА. Локацијата на која е пронајден вториот дел од авионот може ...

Путин се јави за смртта на Пригожин: Беше талентиран бизнисмен

Путин денеска изрази сочувство до семејствата на шефот на платеничката група „Вагнер“, Евгениј Пригожин, и неговите колеги од урнатиот авион, пренесуваат британските медиуми. Рускиот претседател го опиша Пригожин како „талентиран ...

По бунтот на Пригожин, Кремљ обезбедува тешко оружје за „Росгвардија“, јавува британското Министерство за одбрана

Кремљ ја удвојува поддршката за Росгвардија како една од клучните организации за безбедност на режимот, на Твитер објави британското Министерство за одбрана, повикувајќи се на разузнавачки податоци. Latest Defence Intelligence ...

Бајден: Путин веќе ја изгуби војната во Украина, Пригожин да внимава што јаде

Американскиот претседател Џо Бајден одржа заедничка прес-конференција со финскиот претседател Саули Ниинисто во Хелсинки. Тој рече дека конфликтот во Украина не би требало да трае со години, наведувајќи дека Владимир ...

Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Немоќен да го приведе Пригожин, Путин компензира со гранатирање цивилни објекти во Украина

Твитер профилот @Darth PutinKGB ја коментира немојќта на Путин да го приведе Пригожин, компензирајќи ја со демонстрирање на сила врз цивилното население во Украина. @Darth PutinKGB: „Ден 498 од мојата тридневна војна, ...

ШТО ПРИКАЖУВА ОВАА СЛИКА Пригожин (во средината) ја објави во саботата фотографијата која треба да покаже дека тој не е сам – разговор со двајца генерали-сениори

Што правеше Пригожин во саботата?

Што се случува во Русија, кои се проекциите по походот на платеничката војска на Евгениј Пригожин, како тоа ќе се рефелектира понатаму во однос на руската агресија врз Украина, се ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER