fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Влада на Република Северна Македонија
Фото: ОЦ Медиа
Гордана Силјановска Давкова / Социјални мрежи

Tag: Протест

По повод смртта на Навални: ЦИВИЛ со протестно писмо пред руска амбасада, в понеделник напладне

На 16 февруари, згасна животот на легендарниот борец за демократија и човекови права во Русија, Алексеј Навални. Го уби режимот на воениот злосторник и диктатор, Владимир Путин. На собирот, претставници ...

Фото: Michael Probst/AP

Масовни протести против германската екстремно десничарска партија АфД

Протестите против екстремно десничарската партија Алтернатива за Германија (АфД) земаат замав во земјата на Европската унија по извештајот дека двајца високи партиски членови се приклучиле на состанокот во ноември во ...

Шолц и Бербок се приклучија на протестот против екстремната десница во Потсдам

Илјадници луѓе - меѓу кои и германскиот канцелар Олаф Шолц и министерката за надворешни работи Аналена Баербок - излегоа денеска на улиците на Потсдам, предградие на Берлин, за да протестираат ...

Протест на иницијативата „ПроГлас“ во Белград

На платото пред фонтаната Теразије во Белград денеска нешто по 12 часот почна протестот што го организира иницијативата „ПроГлас“  поради наводна изборна кражба. Поради протестот блокиран е сообраќајот на улицата ...

Фото: Твитер

„Србија против насилство“ на 11-тиот протест пред Изборната комисија во Белград

Пред зградата на Републичката изборна комисија во Белград се одржува 11-тиот протест поради изборни нерегуларности. Претставниците на коалицијата „Србија против насилството“, Драган Ѓилас и Здравко Понош, претходно изјавија дека во Белград ...

Голем опозициски протест пред РИК во Белград: „Да ја одбраниме изборната волја на граѓаните“

Голем протест на опозицијата собрана околу коалицијата „Србија против насилство“ е најавен денеска од 18 часот пред зградата во која е сместена Републичката изборна комисија (РИК) во Белград, објави порталот ...

Фото: Протест на „Србија против насилство“

Шести протест во Белград пред зградата на Изборната комисија

Коалицијата „Србија против насилството“ (СПН) вечерва го одржа шестиот протест пред зградата на Републичката изборна комисија (РИК). Претставниците на коалицијата СПН говореа пред РИК и истакна дека нема да се ...

Фото: МИА

Нови протести на опозицијата во Белград поради изборни неправилности

Четвртиот по ред протест поради неделните избори во Србија почна вечерва по 18 часот пред седиштето на Републичката изборна комисија (РИК) во центарот на Белград. Стотици граѓани се собрани на ...

Page 1 of 37 1 2 37

CIVIL MEDIA NEWSLETTER