fbpx
БАЈДЕН - фото МИА
Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа
Фото: Архива
Фото: Принтскрин / Полиграф

Tag: резултати

Кирјакос Мицотакис (Foto: Wikimedia Commons)

Излезни анкети: Нова демократија е во водство, но веројатно нема целосно да формира влада

Излезните анкети на парламентарните избори во Грција покажуваат дека конзервативната партија Нова демократија на премиерот Кирјакос Мицотакис е во водство, но веројатно нема да освои доволно места во Парламентот за ...

Војо Маневски

Систем како пробушена кофа

ВОЈО МАНЕВСКИ Добро е човек да не биде паметен во ова време или барам да не паметува, посебно ако е паметен. Мала игра на зборови што ми дојде на ум ...

Додик, Џаферовиќ и Комшиќ победија на изборите во БиХ

Според првите неофицијални резултати, кои ноќеска ги објави Централната изборна комисија, новите членови на Претседателството на Босна и Херцеговина се Шефик Џаферовиќ кој освои 37,97 отсто од гласовите, Жељко Комшиќ ...

Добро утро со Орданоски

Мешајте, мешајте, ќе ви загори ајварот!

пишува: Сашо Орданоски Според ескалацијата на речникот што е во оптек, се чини дека Христијан Мицкоски ја подготвува и својата партија и јавноста на две работи: набрзина да конституира некаква, ...

Ќе даде ли резултати најавената поддршка за плата до 18 илјади во трудоинтензивните дејности

Изработката на програмата за најавената мерка за директна помош за раст на платите до 18.000 денари во трудоинтензивните дејности е во завршна фаза и наскоро ќе биде доставена на усвојување ...

Колку вреди едно неважечко ливче?

Речиси 100.000 неважечки гласачки ливчиња беа избројани по првиот круг на локалните избори. Од нив, 45.551 беа за градоначалниците и 51,681 за општинските совети. Општа беше констатацијата дека ова е ...

Избори, 2017 (фото: ЦИВИЛ)

432.866 избирачи гласале во вториот круг

Од вкупно 833.716 избирачи запишани во избирачкиот список, во вториот круг од локалните избори гласале 432.866 гласачи. Гласањето се одвиваше во 35 општини или вкупно 1517 избирачки места. Според резултатите ...

Page 1 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER