fbpx
Матуранти, Прилеп, мај 2024 (фото извор: скриншот од снимка со телефон)
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: Сашка Цветковска

Додека нема политичка одговорност, немаме сериозна демократија

Здружението на новинарите на Македонија со соработка со ОнЛимит Медиа, вчера ја организираа дебатата на тема „Предизвици на Владата и институциите во зголемување на транспарентноста пред медиумите и граѓаните“, на ...

Цветковска: Никој нема право да го спречи новинарот да работи!

„Повредени нема, ниту јас, ниту снимателот. Но, слободата на говор и заканите против новинарите не подразбираат само физички повреди. Ниту еден граѓанин нема право да спречи новинар во неговата работа, ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER