fbpx
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: спонзори на војната

Фото: НАЗК

Украина го додаде германски Кнауф на листата на спонзори на војната

Украинската Национална агенција за спречување на корупцијата (NACP) го додаде германскиот производител на градежни материјали Кнауф на листата на меѓународни спонзори на војната, објави NACP, пренесува Укринформ. „Само во 2022 ...

31 меѓународна компанија вклучени во списокот на спонзори на руската војна во Украина

На списокот на воени спонзори има 31 меѓународна компанија, изјави шефот на украинската Национална агенција за спречување корупција (NACP), Олександр Новиков во интервју за Укринформ. „Сега 31 компанија се на ...

Унилевер и Нестле одобрија регрутирање на своите вработени во Русија за потребите на Путиновата војна во Украина

Неодамна Владимир Путин ја подигна старосната граница по која руските резервисти може да се мобилизираат на 55 години во очигледен обид да го зголеми бројот на војници за војната на ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER