fbpx
Фото. Х

Tag: Српска листа

(ИЗБОР) Албански медиуми: Курти доби поддршка од Албанија за договорот во Охрид; заврши ерата на Српска листа во Косово; вооружен напад на Топ Чанел

На официјалната посета на косовскиот премиер Албин Курти во Албанија претседателот Бегај, претседателката на Собранието  Никола и премиерот Рама дадоа поддршка за процесот на дијалогот и договорот во Охрид. Во ...

(ИЗБОР) Албански медиуми: Српска листа нема да учествува на локалните избори, Германија порачува – ако нема учество на избори, нема Заедница

Во пресрет на  локалните избори за четири општини на северот на Република Косово, Српската листа не се пријави за учество. Од Германија порачуваат дека доколку нема избори, нема да има ...

(ИЗБОР) Албански медиуми: Лансирани во вселената сателитите Албанија 1 и Албанија 2, револтирани косовски Срби ќе протестираат против Вучиќ и „Српска листа“

Веста која го заокружи вчерашниот ден на албанските медиуми беше  лансирањетово вселената на сателитите Албанија 1 и Албанија 2 од базата на Кејп Канаверал во Флорида, САД, ракетата Falcon 9, ...

Ѓуриќ депортиран во Србија, Српска листа излегува од Владата

Директорот на српската владина канцеларија за Косово, Марко Ѓуриќ синоќа беше депортиран во Србија, каде во Куршумлија му е укажана лекарска помош. По разговорот на претседтелот Александар Вучиќ, со рускиот ...

„Српска листа“ демантира дека води разговори за формирање косовска армија

Српскиот политички субјект во Косово „Српска листа“ ги демантира информациите дека нејзини претставници разговарале со косовските власти во врска со трансформацијата на Безбедносните сили, во војска на Косово. - Нашиот ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER