fbpx
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: српски медиуми

Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Српските медиуми со непотврдени информации сугерираа хаос, опсадна состојба и мртви во Арачиново

ДРАГАН МИШЕВ Во соработка со Мониторинг тимот на Цивил Над 30 српски портали вчера на сензационалистички начин, со полувистините информации ја пренесоа веста за пукањето врз градоначалникот на Арачиново, Ридван ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER