fbpx
Амбасадорката на Украина и тимот на Амбасадата со знамињата на Украина и Кримските Татари

Tag: Таравари

Османи – Европскиот фронт станува голема локомотива за европската иднина, Таравари – не сме одлучиле кого ќе поддржиме во вториот круг

Претседателскиот кандидат на Европскиот фронт, Бујар Османи по завршување на првиот круг гласање од изборот за претседател на државата одржа прес-конференција со лидерите на партиите од коалицијата. Османи изјави дека ...

Фото: миа.мк

Претседателска програма на Таравари: Уставни измени, ЕУ интеграции, владеење на правото

Претседателскиот кандидат на Алијансата за Албанците, Арбен Таравари, во емисијата „On Time“ на ТВ Коха говореше за својата кандидатура за претседател на државата. Лидерот на АА наведе дека според анкетите ...

д-р Арбен Таравари, градоначалник на Гостивар

Taравари побара внесување на Бугарите и другите малцинства во Уставот

Партијата Алијанса за Албанците преку соопштение до јавноста информира дека вонредна прес-конференција одржал претседателот д-р Арбен Таравари во Тетово. Таравари посочува дека има две цели за претстојните избори за претседател ...

Фото: миа.мк

Таравари претседателски кандидат на албанската опозиција

Претседателот на Алијанса за Албанците (АА) и градоначалник на Гостивар Арбен Таравари денеска објави дека ќе биде кандидат за претседател  на државата. Неговата кандидатура, како што рече, е предлог на ...

Централно собрание на АА: Иницијатива за разрешување на Арбен Таравари од лидерската позиција

На денешното централно собрание на Алијанса за Албанците, што се одржа во Скопје, е донесена иницијатива за разрешување на Арбен Таравари од лидер на партијата , изјави на прес-конференција по ...

Фото: МИА Архива

Села: Имаме мнозинство за разрешување на министрите Меџити и Алиу, Таравари е повикан на утрешното партиско Собрание

Пратеникот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села во изјава за медиумите истакна дека ќе гласа за разрешување на министрите за здравство и за информатичко општество и администрација, фатмир Меџити и ...

Таравари на средба со членовите на Собранието на АА, крилото на Села бара смена на министрите Меџити и Алиу

Продолжуваат тензиите во Алијансата за Албанците кои кулминираа по објавата на лидерот на партијата Арбен Таравари дека на изборите ќе се приклучат кон албанскиот опозициски блок. Од друга страна поранешниот ...

Page 1 of 5 1 2 5

CIVIL MEDIA NEWSLETTER