fbpx
Фото/ Манфред Вебер
Претседателот на Франција, Емануел Макрон, Сорбона, 25 април 2024 (скриншот од видео)
ДЕЛЕЊЕ ПРАВДА Третата власт беше наречена сваровски судство и тоа кажуваше сè
Фото: Укринформ
Фотомонтажа: Д. Мишев/ЦивилМедиа

Tag: Тирана

Најмалку три лица приведени за насилно однесување на протестот во Тирана

Протестот на опозицијата пред градското собрание на Тирана, проследен со фрлање молотови коктели врз зградата на локалната власт на албанската метропола, заврши со порака за нов протест в четврток. Не ...

Фото: Влада, Фејсбук Бојан Маричиќ

Маричиќ: Целта на Планот за раст е да се почувствуваат придобивките на економскиот развој на патот кон ЕУ

Целта на спроведувањето на Планот за раст и Развој на заедничкиот регионален пазар е граѓаните да ги почувствуваат придобивките со социо-економскиот развој на регионот на патот кон ЕУ, се до ...

Фото: Влада на РСМ

Џафери од Тирана: Планот за раст и Заедничкиот регионален пазар се клучни за забрзано членство во ЕУ

Претседателот на техничката Влада, Талат Џафери денеска се обрати на Конференцијата на високо ниво, посветена на Планот за раст за Западен Балкан, која е продолжение на разговорите започнати во Скопје ...

Самитот на Западен Балкан почна во Тирана без лидерите на Црна Гора и Косово

Лидерите на Западен Балкан се собраа денеска во Тирана на самит посветен на европската интеграција на регионот и спроведувањето на Планот за раст за Западен Балкан. Учесниците на самитот во ...

Фото: Влада на РСМ

Џафери ќе се обрати на панелот „Вовед во единствениот пазар“ на Самитот за Западен Балкан во Тирана

Претсемиерот на техничката Влада, Талат Џафери денеска ја продолжува работната посета на Тирана, Република Албанија, со учество на Конференцијата на високо ниво „Раст и конвергенција за Западен Балкан“. Во фокус ...

Маричиќ: Поставувањето на приоритетите за спроведување на Планот за раст е гаранција за успешна забрзана интергација во ЕУ

Првиот заменик претседател на техничката Влада за европски прашања Бојан Маричиќ денеска учествува на состанокот на вицепремиери и министри за европски прашања на Западен Балкан во Тирана каде во тек ...

Фото: Фејсбук

Средба на Пендаровски, Зеленски и Рама на Самитот Украина – Југоисточна Европа во Тирана

Македонскиот претседател Стево Пендаровски присуствува на Самитот Украина – Југоисточна Европа, во Тирана, Република Албанија, каде имаше средба со домаќинот, албанскиот премиер Еди Рама и украинскиот претседател Володимир Зеленски. Целосна ...

Фото: Скриншот

Зеленски: Денес во Тирана ќе се сретнам со бескомпромисниот пријател на Украина, Еди Рама и ќе учествувам на самитот Украина-Југоисточна Европа

Претседателот на Украина Володимир Зеленски, кој доцна синоќа пристигна во Тирана, главниот град на Албанија, ќе учествува на Самитот Украина-Југоисточна Европа и ќе разговара со премиерот на Албанија Еди Рама, ...

Page 1 of 7 1 2 7

CIVIL MEDIA NEWSLETTER