fbpx
Бранко Тричковски, колумнист
Фото: МИА
ФОТО: Принтскрин

Tag: Телма

Аврамовска-Мадиќ: Што изгуби Хрватска со внесот на Македонците во Уставот?

Приоритет за ЕУ се реформите, но патот кон ЕУ ќе се отвори само со уставните измени, рече заменик министерката за правда Викторија Аврамовска Мадиќ во гостувањето во Телма телевизија. Таа ...

Каевски: Коалицијата на Левица и ВМРО-ДПМНЕ се докажува со идентичните ставови за голем број прашања

Пратеникот на СДСМ, Дарко Каевски во гостувањето на Телма телевизија кажа дека тоа што го прави ВМРО-ДПМНЕ изминатиов период и нивната реторика се базирани на конструкции и лаги. Тие само ...

Телма и маслиновите новинари или не знаат да читаат (на англиски), или се дибидус злонамерни

Универзитетската професорка Емилија Целакоска на својот Фејсбук профил реагира на објавата на телевизија Телма и други новинари во врска со Извештајот за Северна Македонија 2022. Нејзиниот статус го објавуваме во целост: ...

Тупанчески: Одговорноста за бегството на Беким Мемети треба да биде по вертикална линија, се разгледуваат сите опции ,мора да се открие кој стои позади овој случај

Министерот за правда Никола Тупанчески во вечерашната Топ тема на ТЕЛМА осврнувајќи се на бегството на затвореникот Беким Мемети рече дека одговорност мора да има за сите инволвирани во случајот. ...

Костовски: Брзата истрага и утврдувањето одговорност за случајот Онишченко е доказ дека системот функционира беспрекорно

„АНБ е нова ера во безбедносното разузнавање, по црната историја на УБК. Случајот со Онишченко е своевиден преседан кој се случи и ја одбележа 2022 година, но покажа дека системот ...

Добро утро со Орданоски

Добро им го тоа направи!

пишува: Сашо Орданоски Официјалниот податок дека СДСМ, во десетината дена меѓу двата изборни круга, му платил на ТВ Сител 125.000 евра за сопствено партиско рекламирање, ми ја смири нервозата што се ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER