fbpx
Фото/ Манфред Вебер
Претседателот на Франција, Емануел Макрон, Сорбона, 25 април 2024 (скриншот од видео)
ДЕЛЕЊЕ ПРАВДА Третата власт беше наречена сваровски судство и тоа кажуваше сè
Фото: Укринформ
Фотомонтажа: Д. Мишев/ЦивилМедиа

Tag: Тошковски

ПОЛИЦИСКА БРУТАЛНОСТ НА МВРО: Зошто беа поставени нови началници во полицијата?

ЏАБИР ДЕРАЛА Во рок од 24 часа по стапувањето на должноста министер за внатрешни работи, Тошковски (инаку адвокат на Мицкоски кој води два судски процеси против потписникот на овие редови), ...

Владата поништила пет наредби на министерот Тошковски бидејќи биле со едностран потпис

Владата на денешната 10. седница, како второстепен орган, прогласила за ништовни пет наредби за кадровски прераспоредувања и распоредувања во подрачни сектори на МВР и во Бирото за јавна безбедност донесени ...

Тигрите со реакција за вежбата на Тошковски: Навредени сме и револтирани од постапката на Интервентната полиција

„Припадниците на Специјалната Антитерористичка Единица – Тигар се чувствуваат навредени и изразуваат револт за постапката на Единицата за интервентна полиција која на 28.02.2024 година при изведување на показна вежба презентираше ...

Тошковски - Османи

Тошковски тврди – добил абер од ЕУ дека ќе важат пасошите со старото име, а според Османи, техничкиот министер за внатрешни погрешно интерпретира и врши јавен притисок

Шефот на дипломатијата Бујар Османи денеска изјави дека министерот за внатрешни работи Панче Тошковски погрешно го интерпретира ставот на Европската комисија за тоа дали во ЕУ ќе се признаваат пасошите ...

Нема официјален допис од ЕУ за патување со стариот пасош, секоја држава самостојно одлучува како ќе се однесува

До Министерството за надворешни работи нема официјален допис од Европската Унија дека ќе дозволуваат влез со пасоши кои го содржат старото државно име. Земјите членки сами одлучуваат како ќе се ...

Планот „Б“ на ВМРО-ДПМНЕ: Хибернација на нашите европски соништа

ЉУБОМИР КОСТОВСКИ ЦИВИЛ МЕДИА Во редовите на симпатизерите на опозицијата, чии претставници влегоа во неделата во техничката влада на РСМ, како дел од подготовките на парламентарните избори, владее своевидна „шампањизација“. ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER