fbpx
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)
Фото: МИА
Фото: Скриншот од видео на Би-би-си

Tag: терористички напад

Фото: radiofarda.com

Најмалку четворица загинати во „терористички“ напад во светилиштето Шах Чераг во иранскиот град Шираз

Најмалку четири лица загинаа, а неколку други се повредени во „терористички“ напад во светилиште во иранскиот град Шираз, објавија во неделата државните медиуми. Новинската агенција Тасним соопшти дека двајца вооружени ...

Бајден понуди поддршка на Израел по терористичкиот напад во Источен Ерусалим

Американскиот претседател Џо Бајден доцна синоќа во разговор со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху понуди поддршка од својата земја по вооружениот терористички напад во Источен Ерусалим, во кој загинаа седум Израелци, ...

#JeSuisCharlie – осум години од терористичкиот напад на „Шарли Ебдо“

Осум години од терористичкиот напад на канцелариите на сатиричниот магазин Шарли Ебдо како и серијата терористички напади што ја потресоа Франција, кои ги одземаа животите на 17 лица, вклучително и ...

Белгиските власти спречиле терористички напад во Франција

Белгиските власти во текот на изминатиов викенд спречиле нов терористички напад во Франција, при полициска операција спроведена во источните предградија на Брисел. Како што објавија денеска белгиските медиуми повикувајќи се ...

САД предупредува на можни терористички напади во Анкара

Амбасадата на САД во Анкара денеска ќе биде затворенa поради безбедносни причини, соопшти американската дипломатска мисија. Амбасадата ќе работи само за итни случаи, додека интервјуата за извадање визи и други ...

Page 2 of 2 1 2

CIVIL MEDIA NEWSLETTER