fbpx

Tag: Тврдина

Распит на Гордана Јанкулоска

По сослушувањето, ексминистерката за внатрешни работи Јанкулоска не ја соопшти причината за денешното сослушување. Истовремено, таа нагласи дека СЈО го загубило кредибилитетот, но дека сепак, се појавила на распитот, бидејќи ...

Ќе му дозволи ли власта на Судот, конечно, да му дозволи на СЈО да работи?!

Откако Кривичниот суд го одложи рочиштето за седумтемина вработени во УБК, кои од Специјалното јавно обвинителство се обвинети за случајот „Тврдина“, за 17 јануари 2017 година, со образложение на судијката ...

Јанкулоска и Грујевски денеска на распит

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, ексначалникот на Петтата управа Горан Грујевски,  и уште тројца вработени во Министерството за внатрешни работи, денеска се на распит во Кривичниот суд, за случајот ...

Page 3 of 3 1 2 3

CIVILMEDIA NEWSLETTER