fbpx
Фото/ Манфред Вебер
Претседателот на Франција, Емануел Макрон, Сорбона, 25 април 2024 (скриншот од видео)
ДЕЛЕЊЕ ПРАВДА Третата власт беше наречена сваровски судство и тоа кажуваше сè
Фото: Укринформ
Фотомонтажа: Д. Мишев/ЦивилМедиа

Tag: Тврдина

Џабир Дерала/ Фото ЦИВИЛ

Вмровците со нов скандал, го предлагаат „антидискриминаторот“ Даштевски за претседател на ДИК

коментира: ЏАБИР ДЕРАЛА Продолжува талкањето по политичките и криминалните беспаќа на вмровската партија на Груевски што ја води неговиот советник за енергетика, познат и како „математичарот“ или „хидро“ Мицкоски. По ...

Продолжи судењето за „Таргет-Тврдина“

Во Кривичниот суд денеска продолжи судењето за предметот на СЈО што се однесува за незаконското прислушување и за уништување на опремата од прислушувањето. Во предметот обвинети се поранешниот началник на ...

Нови судски рочишта за „Таргет-Тврдина“ и „Насилство во Центар“

Во Кривичниот суд за денеска се закажани рочишта за предметите на СЈО, „Таргет-Тврдина“ и „Насилство во општина Центар“. Во предметот „Таргет-Тврдина“, што се однесува за незаконското прислушување и за уништување на ...

Јанкуловска и Мијалков се појавија пред Кривичен суд

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков и поранешниот шеф на наговиот кабинет Тони Јакимовски, претпладнево дојдоа во Кривичниот суд каде што треба да ...

Груевски во СЈО, прва правосилна пресуда за „Таргет – Тврдина“

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вчера неколку часа беше во просториите на Специјалното јавно обвинителство во својство на сведок во нова предистражна постапка. По распитот Груевски изјави дека ова што го ...

СЈО бара најстрога казна за Грујевски, а одбраната ослободителна пресуда

Најстрога казна за првообвинетиот Горан Грујовски побара СЈО на денешниот завршен збор за предметот „Тврдина 2“ во Кривичниот суд. Одбраната на Грујевски, пак, бара ослободителна пресуда, бидејќи, според, нив, во ...

Грујевски и Бошкоски на суд во Солун

Поранешниот началник на Петтата управа во МВР, Горан Грујевски и вработениот во УБК, Никола Бошкоски, за кои македонските власти распишаа меѓународни потерници, како што јавија грчки медиуми, денеска ќе бидат ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER