fbpx
Матуранти, Прилеп, мај 2024 (фото извор: скриншот од снимка со телефон)
ФОТО/ АНА-МПА
Албин Курти (фото извор: ФБ страница на Албин Курти)
Бранко Тричковски (фото: Чедо Поповски)
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: Љубе Бошкоски

Фото: миа.мк/архива

Апелација ја одби жалбата на ЈО, потврдена пресудата на Кривичен за „Тортура“

Апелациониот суд Скопје ја одби како неоснована жалбата на Основното јавно обвинителство Скопје во врска со случајот „Тортура“ и ја потврди пресудата на Основниот кривичен суд Скопје. - Апелациониот суд ...

Полицијата презема мерки за пронаѓање на исчезнатиот 26-годишен скопјанец кој се поврзува со Љубе Бошкоски

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска потврди дека се постапува по случајот со исчезнувањето на 26-годишното момче кое, според пишувањата во медиумите, е роднина на политичарот и лидер на ...

Љубе Бошкоски

Oслободителна пресуда за Љубе Бошкоски за нелегално финансирање на изборната кампања

Основниот кривичен суд Скопје во повторената постапка врз основа на пресуда на Европскиот суд за човекови права, денеска донесе ослободителна пресуда за Љубе Бошкоски, во врска со случајот „Кампања“. Лидерот ...

Добро утро со Орданоски

Македонска Топ-Шоп политика!

пишува: Сашо Орданоски Ха-ха-ха-ха-ха... Уште не можам да се сопрам од смеење на веста дека Чедомир Саздовски станал член на Централниот одбор на СДСМ... Ха-ха-ха-ха-ха... Ајде што мислам дека е некоректно ...

Судот повторно ги одби како доказ „бомбите“ во „Топлик“, „Тендери“ и „Тортура“!

Кривичниот суд повторно ги одби „бомбите“, како доказ во случаите на СЈО - „Тендери“, „Топлик“ и „Тортура“. Според образложението од списите на предметот, се издвојуваат доказите предложени со листата на ...

Друго ќе беше… Друго ќе биде!

Неказнивоста на криминалот и на криминалците во Македонија е мит, најлични мои! Да, да, мит, создаден од мрачните сили, Бранко, Сорос, „длабоката држава“ на ЦИА и Хилари Клинтон, масоните, Евреите ...

Од будалетинка до диктаторче

Груевски бил реформатор кога дошол на власт, а потоа станал диктатор? Каква е таа реторика што, гледам, провејува и во дел од прилозите на странските медиуми? Кога тоа станал диктатор, ...

Протест за ослободување на Бошкоски

„Стоп за тортурата, слобода за Љубе Бошкоски, веднаш“, е мото на настанот најавен на Фејсбук, со кој партијата Обединети за Македонија, ги повикува сите граѓан(к)и, членови на политички партии, активисти..., да ...

Протест за ослободување на Бошкоски

Членови на партијата Обединети за Македонија денеска протестираа пред затворот во Идризово барајќи ослободување на нивниот лидер Љубе Бошкоски. Приврзаниците на Бошкоски бараа тој по брза постапка да биде ослободен ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER