fbpx
д-р Арбен Таравари на РТК, 17 април 2024 (фото извор: скриншот од ТВ снимка)
Украинскиот претседател Зеленски даде интервју за АФП на 17 мај 2024 (фото извор: Канцеларија на Претседателот на Украина)

Tag: вандалство

Вандалски чин на Левица во „Парк Украина“ во Чаир

Градоначалникот на Општина Чаир денеска излезе со реакција по вчерашното вандализирање на таблата на новоименуваниот Парк Украина, пред самиот општински објект. „Општина Чаир и јас како нејзин градоначалник најостро го ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER