fbpx
Мировен самит за Украина, Швајцарија, 15 јуни 2024
Претседателката на Швајцарија, Виола Амхерд и претседателот на Украина, Володимир Зеленски, на отворањето на мировната конференција, 15 јуни 2024
Фото: Укринформ

Tag: Венко Филипче

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 30 пациенти, вкупно се лекуваат 497

Во изминатите 24 часа во ковид – центрите во Скопје се хоспитализирани 30 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 497 лица сомнителни и потврдени за Ковид -19 се лекуваат ...

Добро утро со Орданоски

Чак Норис му се јавил на Филипче…

пишува: САШО ОРДАНОСКИ Има разни несалам луѓе во светот, на врвни државни функции, кои во последните години го доведуваа во прашање меѓународниот систем на соработка; а и науката, како водечки принцип ...

Итната помош не е пазар

Тендерот за изработка на физибилити студија за оправданоста приватниот сектор да ја финансира и да стопанисува со Брза помош и со домашната посета преку јавно приватно партнерство има рок до ...

Донација од апарати за дишење за Детската клиника Скопје

Донација од медицински апарати - вентилатори за домашна употреба наменети за специфична група на пациенти кои имаат потреба од потпомогната асистирана вентилација, која може да се изведува и во домашни ...

Венко Филипче, министер за здравство/ Фото: Б. Јордановска, ЦИВИЛ

Министерот за здравство има одговор на секое прашање и решение за секој проблем

Министерот за здравство, д-р Венко Филипче дава одговори на сите (и најжешките) прашања што му ги поставивме во ова ексклузивно интервју за ЦИВИЛ МЕДИА. Одговори на барањето за интервју во рок ...

Венко Филипче, министер за здравство/ Фото ЦИВИЛ

Министерот за здравство одговараше на жешките прашања од ЦИВИЛ МЕДИА

ЦИВИЛ МЕДИА направи ексклузивно интервју со министерот за здравство Венко Филипче, во кое тој одговори на неколку жешки прашања од областа на јавното здравство. Министерот одговара на прашања поврзани со ...

Page 1 of 4 1 2 4

CIVIL MEDIA NEWSLETTER