fbpx
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)
Фото: МИА
Фото: Скриншот од видео на Би-би-си

Tag: Венко Филипче

Венко Филипче, министер за здравство/ Фото: Б. Јордановска, ЦИВИЛ

Министерот за здравство има одговор на секое прашање и решение за секој проблем

Министерот за здравство, д-р Венко Филипче дава одговори на сите (и најжешките) прашања што му ги поставивме во ова ексклузивно интервју за ЦИВИЛ МЕДИА. Одговори на барањето за интервју во рок ...

Венко Филипче, министер за здравство/ Фото ЦИВИЛ

Министерот за здравство одговараше на жешките прашања од ЦИВИЛ МЕДИА

ЦИВИЛ МЕДИА направи ексклузивно интервју со министерот за здравство Венко Филипче, во кое тој одговори на неколку жешки прашања од областа на јавното здравство. Министерот одговара на прашања поврзани со ...

Филипче: Завршниот извештај за смртта на родилката од Свети Николе го очекуваме идната недела

Се подготвува единствен извештај за причините за смртта на 28-годишната родилка од Свети Николе, која почина во штипската Клиничка болница пред повеќе од еден месец, информираше вчера во штип министерот ...

????????????????????????????????????

Филипче: Изминатите шест месеци вработени се 1.100 лица во јавното здравство

Во изминатите шест месеци околу 1.100 лица се вработени во јавните здравствени установи, најмногу доктори и сестри, а многу малку административни работници. Ќе продолжиме да ги имплементираме сите мерки со цел да ги ...

Филипче: Во преговори сме чистењето на дворот на Клиничкиот центар да го преземе Комунална хигиена

Причина за проблемот со ѓубрето во дворот на Клиничкиот центар во Скопје е тоа што изминатите години од едно на друго место беа префрлани ингеренциите од Службата за заеднички работи на ...

МЗ набавува 12 амбулантни возила за ИМП, а уште три се очекуваат од донација

Министерството за здравство почна јавна набавка на 12 амбулантни возила за Итната медицинска помош, а дополнително се очекуваат уште три возила за ИМП од донација во следниот период. Ова денеска ...

Министерот Филипче ќе го посети Одделот за интензивна нега на Детска клиника

Министерот за здравство Венко Филипче денеска ќе го посети Одделот за интензивна нега и терапија при Универзитетската клиника за детски болести. Во рамки на посетата, Филипче ќе одржи средба со ...

Трансплатацијата има иднина во Македонија

„Трансплантација на ткива и органи – предизвици и дилеми“ е насловен меѓународниот Симпозиум, прв од ваков карактер што се одржува во Република Македонија во организација на Клиничката болница Аџибадем Систина. Симпозиумот ...

Page 2 of 4 1 2 3 4

CIVIL MEDIA NEWSLETTER