fbpx
Фото: Укринформ
Фото: Фејсбук СДП

Tag: Захарова

Фото: скриншот

(Видео) ,,Полиграф“ Кој ги објави дезинформациите на Захарова дека Русија никогаш немала планови да нападне никого

Дел од медиумите продолжуваат со некритичко објавување на пропагандни содржини и дезинформации од официјални извори од Москва. На пример, на 6 март 2024 порталите Инфомакс и Нетпрес објавија идентичен наслов: „Захарова: Русија ...

Захарова: Во случај на членство во ЕУ, Србија ќе мора да се бори за својот национален идентитет

Доколку стане членка на Европската унија, Србија ќе мора да се бори за својот национален идентитет, бидејќи во ЕУ се примаат исклучиво врз основа на генетски модифицирана национална свест, изјави ...

Захарова вели грешка било што испраќаме хеликоптери на Украина, стигна и одговор: „Северна Македонија е суверена земја која самостојно носи одлуки“

Северна Македонија има намера да и испрати на Украина 12 воени хеликоптери Ми-24 од руско производство, кои Скопје ги набави од Украина во 2001 година. Четири хеликоптери беа подложени на ...

Захарова: Зад акцијата на ЕУ стои НАТО

Зад акцијата на Европската унија стои НАТО, кој се користи со политика на казнување и се обидува да ја демонизира Русија, изјави денеска портпарлоката на руското Министерство за надворешни работи ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER