fbpx
Илустрација: „Одмазда на дрвото“ - Мирослав Стојановиќ-Шуки

Tag: Зеленски

Кулеба: Сегашниот „едностран прекин на огнот“ на Путин не може и не треба да се сфати сериозно

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба, вели дека не треба да се сфати сериозно предлогот за прекин на огнот објавен денеска од рускиот претседател Владимир Путин. „Претседателот Володимир Зеленски ...

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, Божиќ, 2022 година.

Зеленски: Напредуваме во некои делови на Донбас

Украинските сили ги држат своите позиции против руските војници во источниот регион Донбас и постигнуваат одреден напредок во некои области, изјави украинскиот претседател Володимир Зеленски, пренесува МИА. – Во целина, ...

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски, Божиќ, 2022 година.

На Божиќ, сирени за воздушни напади низ Украина, Зеленски испрати моќна порака

На Божиќ, во Кијив и во други украински региони се слушнаа бројни сирени за воздушен напад. Градската управа на Кијив ги повика луѓето да одат во засолништа по започнувањето на воздушната ...

Foto: Profimedia

(ВИДЕО) Зеленски со бранителите на Бахмут: Вие сте супермени

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска беше во ненајавена посета на Бахмут, украинскиот град во регионот на Доњецк, кој руските сили очајнички се обидуваат да го освојат со месеци. Притоа трпат ...

Уапсени 25 припадници на германска терористичка група, спречен заговор за државен удар во Германија, Тајм го прогласи Зеленски за личност на годината

ВЕСТ НА ДЕНОТ Масивна полициска акција во Германија, ултрадесничарска терористичка организација планирала уривање на владата, уапсени 25 лица Германија утрово ја разбуди масивна полициска акција. Уапсени се 25 припадници на ...

Зеленски: Се ќе надминеме, ќе издржиме, ќе преживееме

Се ќе надминеме. Издржиме. Преживееме. Преовладееме!, напиша на Фејсбук украинскиот претседател Володимир Зеленски на Денот на достоинството и слободата. А на Денот на достоинството и слободата ќе се собереме на ...

Page 14 of 14 1 13 14

CIVIL MEDIA NEWSLETTER