Categories

АПСЕЊЕ Уапсен шведски програмер близок на Асанж

Висок официјален претставник на Еквадор тврди оти шведски развивач на софтвер поврзуван со Асанж бил уапсен на аеродромот во Кито. Тој се подготвувал да полета за Јапонија, пренесува „Вашингтон тајмс“.

Властите се обидувале да ги соборат уценувачите кои деновиве му се заканувале на претседателот на Еквадор, Ленин Морено.

Print Friendly, PDF & Email