fbpx
Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)
АГЕЛЕР А сега завршете ја работата одвнатре. Можно ли е тоа без медиуми?
Фото: Фб
Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

(ПОЛЕМИКА) Човековите права можат да бидат употребени и злоупотребени

проф. Мирјана Најчевска

пишува: МИРЈАНА НАЈЧЕВСКА повод: Дескоска: Објавувањето на веста за синот на Жан Митрев е груба повреда на правото на приватност на таткото Повикувањето на концептот за човековите права стана неизбежен...

Read more

Дескоска: Објавувањето на веста за синот на Жан Митрев е груба повреда на правото на приватност на таткото

Ослободена од товарот на министерската функција, сега кога искажаните ставови се само мои и кога можам да зборувам и пишувам само во свое име, чувствувам потреба да се осврнам на...

Read more

Коровешовска од Алфа ТВ со потценувачки однос кон колегите од другите телевизии

Главната уредничка на Алфа ТВ, Искра Коровешовска, на својот ФБ профил со потценувачки однос кон колегите новинари претставници на другите телевизии кои вчера учествуваа на дебатата Отворено студио на МТВ1,...

Read more

(ВИДЕО) Оценка за протестот на ВМРО-ДПМНЕ за струјата: Уште еден неуспех на Мицкоски

ВМРО-ДПМНЕ одржа протест против цените на струјата. На протестот учествуваа неколку стотини граѓани кои носеа транспаренти и извикуваа „Мафија на робија“, еден од слоганите на Шарената револуција против режимот на...

Read more

Четири години од страотните поплави кај Стајковци, во кои загинаа 22 лица

Денеска се навршуваат четири години од страотните поплави кај Стајковци, во кој загинаа 22 лица. Незапаметеното невреме почна во попладневните часови, кога целиот скопски регион беше погоден од обилни врнежи...

Read more

Кичеец, Боки 13, Јанева…

Фотографија: 24.mk

Во контекст на денешните пресуди во случајот „Рекет“ 9 години затвор за Бојан Јовановски - Боки 13 за примање награда за противзаконито влијание и за перење пари и 7 години...

Read more
Page 18 of 18 1 17 18

CIVIL MEDIA NEWSLETTER