Зошто Ставрески сакаше да му ја скрши главата на Груевски и други кратки приказни

поентира: ЏЕВДЕТ ХАЈРЕДИНИ НЕМА СОМНЕНИЕ Нема сомнение дека СДСМ на крајот ќе се определи за изборен модел кој му одговара на ДУИ, односно да остане досегашниот модел. ЈАЗИК ЗА АМНЕСТИЈА...

Read more

Несфатливо

поентира: ЏЕВДЕТ ХАЈРЕДИНИ Несфатливо е Заев да измисли дека Таравари во Гостивар се гушнал со Мицкоски, а нему да не му сметаат тие што од притвор го спасија Вељановски, организаторот...

Read more

Зошто ни е крив Макрон, што ветуваше „пациентот“ и невидена правична застапеност на Албанците на лидерската кај Пендаровски

поентира: ЏЕВДЕТ ХАЈРЕДИНИ Премиерот и министрите, се чини, без потреба, премногу време трошат во докажување и фалење дека многу пари од буџетот даваат за покачување на плати, разни субвенции, јавни...

Read more

Некои во датумот гледаат спас од одговорноста за криминалот и корупцијата…

поентира: ЏЕВДЕТ ХАЈРЕДИНИ Има во Македонија и такви кои во добивањето на датумот за почеток на преговорите гледаат шанса за спас од одговорноста за криминалот и корупцијата што го направиле...

Read more

Каде се парите?

поентира: ЏЕВДЕТ ХАЈРЕДИНИ ПРЕРОДБА ВО 100 ЧЕКОРИ Од новата екипа стари советници на Мицкоски се очекува, пред да предложат некоја друга програмска стратегија на партијата, да ги анализираат и оценат...

Read more

Македонското национално единство, Скопје 2014, Анѓушев, Али и пукањето во Мала Речица

поентира: ЏЕВДЕТ ХАЈРДИНИ Новите пратеници, комесари и директори на ЕУ, многу повеќе ќе им помогнат на граѓаните на РСМ, отколку на корумпираните политичари, доколку во преговорите се однесуваат малку поинаку...

Read more

„Добрите работи“ за кои Амети тврди дека со Груевски ги направиле во време на заедничката власт…

Наодите на Прибе за состојбата во која дојде правосудството на Македонија за време на заедничката власт на ВМРО и ДУИ, не се базираат на објавените снимки со „бомбите“ на Заев....

Read more
Page 1 of 12 1 2 12

БЕСПЛАТЕН ДНЕВЕН Е-БИЛТЕН

us-embassy