fbpx
Фото: МИА архива
Димитар Ковачевски
Фото: Социјални мрежи
Фото: МИА архива
Фото/ принтскрин

МРЕЖА

САД, Канада, Австралија, Израел, Саудиска Арабија, Палестина и цела Европа, освен Унгарија и Русија, го читаат ЦИВИЛ Медиа вечерва, најинтересни Ел Чека и Милошоски

Читаноста на медиумската платформа на ЦИВИЛ вечерва е особено висока што, веројатно, е причина и за, на моменти, релативно бавното отворање на содржините. Нешто над пет илјади читателки и читатели...

Read more

Фросина Ременски сподели потресна сторија за онлајн насилството

Универзитетската професорка по безбедност и пратеничка Фросина Ременски, преку лични примери за онлајн нападите и навредите против неа, на социјалните мрежи го сподели своето потресно искуство и човечко и стручно...

Read more

Приказната продолжува со Хрики, Роки, Кичевчанецот, љубителот на Гучи, амбасадорот…

Пошто гледам дека застанаа приказните Кики, Коки, Мики, ајде да ја продолжиме приказната. Хрики, лидер на една опозициска партија, се сретнал со еден кичевчанец, кај кого обвинителката Роки најде 450.000...

Read more

Гласните граѓани, респонзивните институции, гласните медиуми и неселективноста во постапките ќе носат уште повеќе правда

Од вчера имаме очигледен пример дека граѓаните и државата изградија систем, спрега меѓу институциите која не дозволува поединци да си играат со законите и при тоа да остануваат со децении...

Read more

Комити го поразија Вардар

Веднаш по свирежот на судијата вчера сите бевме горди и среќни. Македонци, Албанци, Турци, Срби, Чкембари, Рибари, Паткари... сите. Тоа се тие придобивки од победата. Не лукративни, не калкулативни ами...

Read more
Page 29 of 29 1 28 29

CIVIL MEDIA NEWSLETTER