Categories

Специјалното јавно обвинителство во соопштение до јавноста ги демантира обвинувањата што денеска ги изнесе ВМРО-ДПМНЕ, во однос на нивната работа, поврзано со одуката за притвор на сопственикот на ТВ...

Прочитај повеќе...

Македонија во моментов нема претседател на Собранието и има премиер во заминување, кој иако е пратеник со верификуван мандат, се претставува и како претседател на Владата. Единствен функционер од...

Прочитај повеќе...

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан, во вторник следната недела доаѓа во посета на Скопје. Се очекува, Хан да се сретне со лидерите на парламентарните политички партии, но сепак, изгледа...

Прочитај повеќе...

Директорот на прилепската гимназија „Мирче Ацев“, Кире Николоски за ЦИВИЛ Медиа тврди дека пред своите ученици не држел политички говор, туку во непосреден разговор, им ги предочил националните интереси....

Прочитај повеќе...

Специјалното јавно обвинителство го објави извештајот за активностите за гонење на кривичните дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите, што се однесува на период...

Прочитај повеќе...

„Поддршка за Македонија и помош за процесот да се движи напред, но сепак, главната улога за тоа ја имаат граѓан(к)ите на Македонија и лидерите на политичките партии“, ова и...

Прочитај повеќе...

Продолжува црната кампања на самопрогласените бранители и заложници за „заедничка Македонија“, а ниту една институција сé уште не реагира по повод ниеден од овие случаи на ширење омраза и...

Прочитај повеќе...