fbpx
Избори 2024 (фото: ЦИВИЛ)
Фото: Оперативна команда Запад
Фото: миа.мк
Фото: Скриншот
Бенјамин Нетанјаху
Фото: МИА архива
Специјалниот претставник на Стејт департмент за Западен Балкан, Габриел Ескобар (фото: МИА)

ЦИВИЛ ФЕСТ

Биди дел од промената! Биди ЦИВИЛ!

Постојано треба да се прават фестивали, настани или јавни собири од секаков вид. Без разлика дали станува збор за филмски, театарски, уличен или фестивал на граѓанскиот сектор. Ваквите собири имаат...

Read more

Изложба: Фотографии на слободата

ЦИВИЛ ФЕСТ во организација на ЦИВИЛ - Центар за слобода нуди можност, на креативен и инспиративен начин со мултимедијални активности да се одбележи Меѓународниот ден на човековите права и 70 годишнината...

Read more

Dancers United на ЦИВИЛ ФЕСТ

Светските шампиони, танчарите со Даунов синдром од танцовото студио Dancers United MK кои годинава го освоија првото место на Светското првенство во модерни танци Полска, ќе бидат дел од програмата...

Read more

Амбасадорот Жбогар и активист(к)и за човекови права ќе го отворат ЦИВИЛ ФЕСТ

На отворањето на ЦИВИЛ ФЕСТ на 10 декември, во 13 часот во МКЦ ќе говорат Амбасадорот Самуел Жбогар, шеф на делегацијата на Европската Унија, Уранија Пировска, извршна директорка на Хелсиншкиот комитет,...

Read more

Man In a Suit, Tonal и Basic Trio на ЦИВИЛ Фест!

По повод Меѓународниот ден за човекови права и 70-годишнината од Универзалната декларација за човекови права, ЦИВИЛ организира дводневен фестивал посветен на граѓанското новинарство и активизмот, како и на декември -...

Read more
Page 3 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER