fbpx
Руски ракетен терор: Харкив, 25 мај 2024 (фото извор: скриншот од видео извештај на Би-би-си)
Фото: MONDO/STEFAN STOJANOVIĆ
Фото/ Маргарита Роблес/ Wikimedia commons

Tag: Алијансата за Албанците

ИЗБОРНА ХРОНИКА: Пендаровски ќе одржи Конвенција; мастер дебати со претседателски кандидати нема; рокот за поднесување пратенички листи во ДИК истекува денеска на полноќ

Претседателски избори Кандидатите за претседател на државата денеска во Државната изборна комисија ќе го потпишат Кодексот за фер и демократски избори. Пред потпишувањето воведно обраќање ќе има претседателот на ДИК, ...

ФОТО: ЦИВИЛ

Таравари утре на средба со премиерот за евентуален влез во владина коалиција

Премиерот Димитар Ковачевски утре, најверојатно во Владата, ќе има средба со лидерот на Алијансата за Албанците (АА), Арбен Таравари, на која ќе се разговара за евентуален влез на партијата во ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER