fbpx
Палестина - Фото МИА
Фото: МИА / Архива
Фото: Медиа Претседател за сите
Фото: Принтскрин
Фото: Трн.мк
Фото: Укринформ
Бранко Тричковски, колумнист

Tag: Александар Вулин

Фото: Вучиќ - Путин / East Journal

Адвокатот Стојковиќ: Нема шанси Радоичиќ ништо да направи без знаење и дозвола на Вучиќ

Меѓу напаѓачите на Косово бил и телохранителот на Александар Вулин, директор на Агенцијата за безбедност на Србија (БИА)! пишува адвокатот Чедомир Стојковиќ од  Групата Октомври – Слободарски сојуз за слободна ...

Зошто Вучиќ сака да го спаси Вулин?

ЏАБИР ДЕРАЛА Два долги дена траеше целосниот молк и на српскиот шеф на државата Александар Вучиќ и на владата, по соопштението на американската администрација дека директорот на Безбедносно-информативната агенција (БИА), ...

Американската и украинската амбасада во Белград ја осудија посетата на Вулин на Москва

Амбасадите на Украина и на САД во Белград во одделни соопштенија го критикуваа учеството на директорот на Безбедносно-информативната агенција (БИА) на Србија, Александар Вулин, на меѓународната безбедносна конференција во Москва, ...

Како Александар Вулин им донесе робија на руските опозиционери Пивоваров и Кара-Мурза

ЉУБОМИР КОСТОВСКИ Гостувајќи на 18 април во емисијата „Разбуди се“ на белградската ТВ станица Нова, познатиот балкански аналитичар Игор Бандовиќ, нè потсети, за да нè „расони“, дека пред некој ден ...

Вулин: Испраќањето црногорски офицери во Косово е непријателски чин

„Непријателски чин“ е одлуката за испраќање на двата офицери во Косово, без консултација со Србија, изјави денеска на ТВ Пинк српскиот министер за одбрана Александар Вулин. Тој додаде дека двајцата ...

Србија ќе воведе контрамерки за Хрватска

Српската прмеиерка Ана Брнабиќ потврди дека Србија ќе воведе контрамерки за Хрватска поради тоа што таа држава забранила влез за министерот за одбрана Александар Вулин. На новинарско прашање на новинари ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER