fbpx
Foto: Wikimedia commons
Фото: Твитер на украинската амбасадорка Лариса Дир
Фото: Телеграм
Фото: МИА

Tag: амнестија

Артан Груби: Опозицијата побарала амнестија од Пендаровски за Никола Груевски

Првиот вицепремиер Артан Груби, во изјава за порталот Zoom.mk вели дека точно е тоа дека актуелната опозицијата барала од Пендаровски амнестија за поранешнот премиер Никола Груевски. Да, точно е тоа. ...

Фото: Принтскрин

Аврамовска Мадиќ: Законот за амнестија ќе се однесува на сторителите на мали кривични дела

-Законот за амнестија веќе го најавив како предлог нацрт закон кој е изготвен во Министерството за правда. Станува збор за олеснување и ослободување на казнено поправните установи. Во овие дела ...

Народот греши секогаш кога популистичките лидери ги разгоруваат страстите!

ДЕСТАН ЈОНУЗИ Во историјата на човештвото имаме многу настани и примери кои докажуваат дека народот често греши и лесно може да се манипулира. Во антиката, приказната за Сократ докажува таква ...

ВМРО АМНЕСТИЈА

АНА ЧУПЕСКА Повторно под хипнотичното дејство врз медиумите и воопшто врз јавноста, која со опсесивна фиксација се бави со “бугарските” егзибициски изјави, во Собранието се протнува вмровска инцијатива за донесување ...

Слободна прошетка низ Будимпешта

Обвинителството за организиран криминал денеска соопшти дека ќе го бара фотографот што вчера го сликаше Никола Груевски во Будимпешта. Како Груевски стигна до Унгарија уште се истражува. Обвинителката Вилма Рускоска ...

Добро утро со Орданоски

Пресврт: Договор, сепак, ќе има!

пишува: Сашо Орданоски Вака сега: од добро информирани адвокатски и други висококвалификувани озборувачки кругови се дознава дека вчера и завчера се одвивала вистинска драма меѓу обвинетите за настаните од 27 ...

Фотографија: Томислав Георгиев

Пролетните планови на Мијалков

„Саше се враќа на пролет. Договорено е.“ – тоа е пораката што вчера ја добија голем број членови на ВМРО-ДПМНЕ. Што може да значи оваа порака? Тајмингот на пораката се ...

Page 1 of 3 1 2 3

CIVIL MEDIA NEWSLETTER