fbpx
Џабир Дерала

Tag: базен

Осуда на сите форми на дискриминација!

Пратеникот на СДСМ во Собранието, Курто Дудуш, нѝиспрати реакција по повод објавената сторија на ЦИВИЛ Медиа, за случајот на дискриминација врз Ром, печалбар од Германија, кој при посета на семејството ...

Нас, Ромите, не нѐ сметаат за луѓе!

„Нас, Ромите нѐ гледаат како црната тренерка што ја носам, нѐ гледаат како црни луѓе. Тоа е класична дискриминација!“, вели за ЦИВИЛ Медиа, битолчанецот Фикри Јашаров, кој не беше пуштен во базенот ...

Неисполнети ветувања: Граѓаните на Шуто Оризари ќе го чекаат базенот до следните избори!

Жителите на скопската општина Шуто Оризари ќе почекаат на предизборното ветување дека ќе се гради отворен пливачки базен, откако во дел од медиумите беше објавено дека Агенцијата за млади и спорт ...

CIVILMEDIA NEWSLETTER