fbpx
Јенс Столтенберг (фото извор: НАТО)
АГЕЛЕР А сега завршете ја работата одвнатре. Можно ли е тоа без медиуми?
Фото: Фб
Фото: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Tag: Белград

Жестока офанзива на Франција и Германија врз Белград и Приштина, Вучиќ ја избра европската иднина, регионот пред историска пресвртница

СОЊА КРАМАРСКА Амбасадорите на Германија и Франција во Србија, Анке Конрад и Пјер Кошар денеска истакнаа дека целта на француско-германскиот план за Косово е да се надмине конфликтот што трае ...

Фајон: Европската унија очекува Белград и Приштина да постигнат компромис пред локалните избори

Министерката за надворешни работи на Словенија, Тања Фајон, изјави дека Европската унија очекува Србија и Косово да постигнат компромис во дијалогот до април годинава, за кога се закажани локални избори ...

(ИЗБОР) Албански медиуми: Курти бара поголема посветеност од ЕУ и САД за договорот со Србија, Интерпол ја демантира Брнабиќ, Бериша ќе го „руши“ Рама

И денеска во фокусот на албанските медиуми во регионот е решението за договор помеѓу Србија и Косово, а во продолжение се содржините од изборот на редакцијата на ЦИВИЛ Медиа за ...

Преку „Отворен Балкан“ поактивно се промовира културата, наскоро се отвора КИЦ и во Белград

Северна Македонија е активна во однос на иницијативата „Отворен Балкан“, оцени министерката за култура Бисера Костадиновска Стојчевска, коментирајќи ги проектите од оваа област кои се реализираат преку иницијативата, пренесува НоваТВ. ...

Руската паравоена група „Вагнер“ отвора седиште во Србија

Во екот на тензии на Косовско-српската граница,  руската паравоена група „Вагнер“ (Wagner) пред неколку дена објави дека создала „центар за пријателство и соработка“ во Србија, пренесе Бота Сот. Групата „Вагнер“е ...

Заврши собирот против „Рио Тинто“, следниот закажан за в среда: Критики до жителите на Белград за слабата излезност

Неколку десетици граѓани се собраа пред Владата на Србија на годишнината од првата блокада против ископот на литиум во организација на Сојузот на еколошки организации на Србија (СЕОС), кој тврди ...

СЕОС: Народот е измамен со лажно затворање на „случајот Рио Тинто“; нови протести во Белград

Сојузот на еколошките организации на Србија (СЕОС) денеска во 15 часот пред Владата на Србија во Белград организира собир на граѓани на годишнината од протестот против најавената експлоатација на литиум ...

Парламентарните партии во Косово на состанок за дијалогот со Белград

Претседателот на косовскиот Парламент и лидер на Демократската партија, Кадри Весели, денеска свика состанок на лидери на парламентарните партии, на разговори во врска со последната фаза од дијалогот помеѓу Белград ...

Page 6 of 9 1 5 6 7 9

CIVIL MEDIA NEWSLETTER