fbpx
ФОТО: МИА Архива
Фото: Скриншот
Berlaymont building (European Commission)
Фото: МИА
Фото: Скриншот од видео на Би-би-си

Tag: Борис Трајковски

Државнички церемонии во чест на загинатиот претседател Борис Трајковски

Владини делегации, претставници од државни институции и организации, претставници од меѓународната заедница во земјава, денеска оддаваат почит кон загинатиот претседател на државата, Борис Трајковски, во рамки на државнички церемонии за ...

Желбата за вистина посилна од хендикеп

Пред две години за време на „Шарената револуција“ фотографот Кирил Михаилов со својот апарат доловил несекојдневна слика на „Зелено пазарче“, односно го фотографирал дедото Борис Трајковски којшто на 82 години ...

Добро утро со Орданоски

Тајните служби, пред дождот

Пишува: Сашо Орданоски Пред петнаесетина и повеќе години, во полуофицијална посета на Македонија беше дојден тукушто пензионираниот шеф на една од најголемите западни служби за разузнавање, еден постар, негуван господин ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER