fbpx
Фото: Ројтерс
Фото: Ројтерс

Tag: Бригади ал-Касам

Хамас: Ако нападите не престанат, ќе ги убиеме киднапираните Израелци еден по еден

Бригадите ал-Касам, вооруженото крило на Хамас, најави дека ќе почне да убива заробени цивили доколку Израел продолжи да ги бомбардира цивилните домови во Газа, пишува Гардијан. Портпаролот на Бригадите, Абу ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER