fbpx

Tag: бучански самит

Фото: Твитер

Амбасадорката Дир: Високо го цениме учеството на Бујар Османи на Бучанскиот самит и одговорноста мора да надвладее

Амбасадорката на Украина во нашата земја Лариса Дир денеска на својот твитер-налог изрази благодарност за учеството на министерот за надворешни работи Бујар Османи на Бучанскиот самит во врска со одговорноста ...

CIVIL MEDIA NEWSLETTER