fbpx
Бранко Тричковски, колумнист
Од одбележувањето на Денот на независноста на Украина во Скопје, 24 август 2022 (фото: ЦИВИЛ)
фото: Едуард Крижанивскиј
Претседателот на Украина, Володимир Зеленски (фото: Кабинет на Претседателот на Украина)

Tag: Христијан Мицкоски

Мицкоски „глув и слеп“ за европскиот пат на Македонија, не ги слуша ни советите од ЕУ и САД

Соединетите Американски Држави и пријателските европски земји јасно кажаа кој е патот на напредокот на Северна Македонија. Од нивните пораки се гледа кои се деструктивните фактори кои сакаат земјата да ...

Мицкоски „пишман аџија“ – ќе учествува во техничката влада, одбивањето само за пропагандни цели!?

Иако опозициската ВМРО-ДПМНЕ сè уште нема јасен став околу учеството во техничката Влада која ќе ја предводи Талат Џафери – „Фронтлајн“ од партиски извори дознава дека партијата на Христијан Мицкоски ...

Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Кој тоа таму пее?

ДРАГАН МИШЕВ По старата испробана тактика „они ка’о не напаѓаат, ние ка’о се браниме“ (на која, да бидеме искрени, авторско право и не му припаѓа на Мицкоски, тој кутриот само ...

Мицкоски изгубен во (историскиот) превод

ДРАГАН МИШЕВ Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вчера, од општина Аеродром, која патем се гуши во отпад и смет под раководство на неговиот кандидат, порача дека: „ВМРО како историска организација ...

Фотомонтажа: Д. Мишев / ЦивилМедиа

Мицкоски „загрижен“ за руското влијание во ЕУ додека коалицира со путинистот Стоилковиќ

ДРАГАН МИШЕВ На Втората годишна конференција на ветерани на ВМРО ДПМНЕ, претседателот со најголем опозициски стаж, Христијан Мицковски, изрази жалење затоа што Европа повторно, според него по којзнае кој пат ...

Никола Груевски (фото извор: ФБ профил)

ВОЈНА НА ЗБОРОВИ – Груевски „резимира“: Мицковски и раководството на партијата сурово, жестоко и неочекувано ме нападнаа и обвинија

ЏАБИР ДЕРАЛА Се разгори војната на зборови меѓу Груевски и највисокото раководство на ВМРО-ДПМНЕ. Груевски не може да го скрие својот гнев, а во своите две објави на социјалните мрежи ...

Војо Маневски

Ореволадни муабети

ВОЈО МАНЕВСКИ Утрово, додека во дворот, на раното но топло септемвриско сонце Рози и Луна ме развеселуваа со нивната кучешка игра, ми заѕвони телефонот. Ех што ти е технологија, наместо ...

Мицкоски повторно ги уценува пратениците од ВМРО-ДПМНЕ: Ќе поднесам оставка ако гласате за уставните измени

Доколку само еден пратеник на партијата ја изневери мојата доверба и гласа за уставни измени, јас ќе се повлечам од политиката, ова синоќа го изјави лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ...

Page 1 of 9 1 2 9

CIVIL MEDIA NEWSLETTER