fbpx

Tag: ВМРО-ДПМНЕ

Каевски: На ВМРО-ДПМНЕ не им е јасно како може во владината коалиција да има демократски капацитет и различни ставови

„Добро е што има различни мислења за Законот за амнестија. Тоа е неразбирливо за ВМРО- ДПМНЕ, бидејќи не им е јасно како одредена Влада има демократски капацитет да има различни ...

ВМРО-ДПМНЕ да ти било про-запад, а Европа заложник на Русија

Според лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, Европа била доведена во заблуда од страна на политичарите од земјава и регионот и одработувала за руската политика на Балканот. Со ваквите ставови, лидерот ...

АРХИВА На Мицкоски му е премногу. Митинг на ВМРО-ДПМНЕ, 18 јуни 2022 (Фото: К. Михаилов/ЦИВИЛ)

Мицковски, бранителот на Европа

ЏАБИР ДЕРАЛА Мицковски секогаш страдал од недостаток на дефинирани и јасни ставови. Единствена препознатлива карактеристика во неговата „политика“ е неговото бескрајно и постојано повторувано НЕ. Неговата појава во македонската политичка ...

„Патриотскиот“ проект на Мицкоски за следните избори – „конфедерација на плачиминџи“

НЕНАД ЈОВАНОВИЌ Рековме дека ВМРО-ДПМНЕ е војска. Рековме и тоа дека Мицкоски е генерал на таа војска. Сега, овде, нема да речеме, ама би требало да разбереме – нашите „патриотски“ ...

Фото: Министерство за правда

Министерство за правда: Законот за амнестија нема да се носи со европско знаменце

Министерството за правда ги нарече неосновани тврдењата на лидерот на ВМРО - ДПМНЕ Христијан Мицкоски дека Законот за амнестија ќе се носи во скратена процедура со европско знаменце. Министерот за ...

АРХИВА На Мицкоски му е премногу. Митинг на ВМРО-ДПМНЕ, 18 јуни 2022 (Фото: К. Михаилов/ЦИВИЛ)

Мицкоски контра Мицкоски: „Европа е во заблуда“ е новото „Европа кова заговор против ВМРО“

Мицкоски си контрира самиот на себе си. Откако претходно говореше дека светот и Европа ковале заговор против ВМРО-ДПМНЕ, сега ја смени реториката и тврди дека Европа била во заблуда од ...

Коалицискиот партнер на ВМРО-ДПМНЕ, пратеникот Стоилковиќ со говор на омраза: Шиптарскиот окупаторски режим во Косово уби Срби кои си ја бранеа земјата

Пратеникот во Собранието на Република Северна Македонија (коалициски партнер на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ), и претседател на Демократската партија на Србите во Македонија, Иван Стоилковиќ, во контекст на вооружениот инцидент во ...

Маричиќ: ВМРО-ДПМНЕ е во комуникација со структури во Бугарија за блокирање на европската интеграција на земјава

„Јас сум убеден дека во ВМРО-ДПМНЕ има пратеници и луѓе кои што ќе ја разбираат тежината на ситуацијата, разбираат дека ставањето на својата држава под заложништво, политичко заложништво на водството ...

Page 2 of 79 1 2 3 79

CIVIL MEDIA NEWSLETTER